výběr terčovců

Terčovce jsem začal vybírat současně se stavbou a vybavením akvária. Moje představa byla vázána na chovatele v české republice. Postupně jsem tuto představu opouštěl. Důvod byl jednoduchý, nenašel jsem to co jsem si představoval. Začal jsem hledat na internetu i na zahraničních stránkách ale v té době také začalo omezování cest díky Covidu19. Nakonec jsem začátkem prosince oslovil pana Rudolfa Wagnera, majitele Europa Discus Center v Německu. Ujistil mně, že lze zaslat terčovce kurýrem. Blížily se vánoce a já nakonec souhlasil.

Vybral jsem si z nabídky na stránkách jeho centra pět kusů Spider Leopard Diskus a pět kusů Red Snakeskin Diskus. A udělal jsem dobře. Rostou do krásy a potěšení oka.

Uhradil jsem částku za deset kusů terčovců a dopravu a čekal. Za tři dny mi pan Wagner poslal email, že ryby právě předal kurýrovi a já bych je měl obdržet druhý den, 22. prosince 2020, do 14.00 hodin. Lehce jsem znervóznil, protože právě začalo výrazné ochlazování. O to víc příjemné bylo, když pár minut před čtrnáctou hodinou druhého dne mi u dveří zazvonil dopravce a objemný balík mi předal. Terčovci byli na cestě v balíku přesně 24 hodin. Když jsem začal krabici otvírat, měl jsem nastudován popis „SPRÁVNÁ AKLIMATIZACE DISKŮ PO PŘEPRAVĚ“, který jsem si stáhnul ze stránek www.europadiscuscenter.de Aklimatizace, ze které jsem měl obavy, proběhla bez problémů. Po zhruba půl hodině moji terčovci byli v akváriu, schovaní v rostlinách. Před večerem postupně vystrkovali hlavy a postupně opouštěli úkryt v rostlinách.

Na adresu majitele Europa Discus Centra musím vyslovit pochvalu za vzorné zabalení a zabezpečení přepravy. Přepravce se pohyboval po trase přesně na udaný čas s minimálními prostoji. Mimochodem z Německa postupoval dopravce ne na Prahu, ale na Vídeň, pak Brno a ke mně domů.